Skip to content

ترانک دفنی

ترانک دفنی

ترانک دفنی یا به عبارت دیگر ترانک زمینی نوعی داکت فلزی و قالبآ از جنس ورق گالوانیزه بوده که در داخل زمین اجرا می شود. این ترانکها اکثرا به صورت فلزی بوده و به صورت دفنی اجرا می شوند در اماکنی که از داخل کف زمین باید کابلها و یا سیم هایی از جمله شبکه مخابرات ،اینترنت، شبکه کامپیوتر،دوربین ،کلید و پریز ،……  کارایی فراوانی دارد.

جنس ترانک دفنی

جنس ترانک دفنی

ترانک دفنی عمدتا بصورت فلزی بوده زیرا قدرت فیزیکی و مکانیکی فلز بسیار بالاتر از نوع پلاستیکی ترانک می باشد و در برابر فشار مصالح از قبیل سنگ و سرامیک و نخاله ،سیمان و شن و ماسه ،….  از استقامت خوبی برخوردار می باشند و همچنین دربرابر عوامل خورندگی و رطوبت هم باید استقامت قابل قبولی از خود نشان دهد به همین دلیل جنس ترانک دفنی معملا از ورق گالوانیزه فابریک و یا ورق آهن با پوشش گالوانیزه گرم میباشد که متدادلترین جنس ترانک دفنی و یا زمینی که ازنظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است همان ترانک گالوانیزه فابریک است البته لازم به ذکر است در زمین های مرطوب و داری نم طبیعی زمین با رطوبت بالا حتما باید از ترانک گالوانیزه گرم در شبکه استفاده نمود.

متعلقات داکت فنی

ترانک دفنی هم همانند ترانک دیواری دارای متعلقات جهت ایجاد شبکه و گسترش آن می باشد که این متعلقات شامل اتصال رابط ترانک ،جداکننده و یا دیوایدر ،زانوی افتی ،قطعه انتهایی ،ماژول پریز،…. می باشد .

ماژول پریز ترانک زمینی

همانطور که توضیح داده شد ماژول پریز در ترانک دفنی  و یا زمینی یکی از متعلقات این سیستم به شما می آید این ماژول می تواند تک ردیفه یا دویا سه ردیفه و حتی بیشتر باشد و در ومواقعی مانند سالنها و یا دفاتر اداری و تجاری که در کف سالن نیاز به پریز برق و یا پریز سوکت شبکه و……باشد این ماژولهای خروجی لازم به صورت plug in را برای شبکه ایجاد می نمایند.

امتیاز شما به این مطلب :
اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
مطالب مرتبط
نظرات و سولات خود را برای ما بنویسید

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست پیش فاکتور

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پیش فاکتور را برای شما ارسال می کنند.