Skip to content

فایرباکس روکار

فایرباکس روکار

فایرباکس درلاتین به معنی جعبه آتش نشانی بوده وفایرباکس روکار همان جعبه آتش نشانی که بدلیل محدودیت نصب درداخل دیوار برروی دیوار نصب میشود. فایرباکس روکار اکثرا در مواقعی که در هنگام ساخت سازه و یا به اصلاح سفت کاری محلی را برای باکس پیش بینی نشده ولیکن در انتهای کار ،پیمانکار و یا سازنده ملزم به اجرای سیستم اطفای حریق و نصب جعبه آتش نشانی میشود، مجبور به نصب فایرباکس روکار میگردند.

فایرباکس روکار پارس فرابخش انرژِی

مزایای فایرباکس روکار

این نوع جعبه ها محدودیتی در عمق دیوار نداشته و حتی در پایان و اتمام یک پروژه ساختمانی نیز قابل نصب است .لوله کشی سیستم فایرباکس روکار هم بصورت اکسپز و روکار است چنانچه به هر دلیل لوله ها دچار نشستی و یا فرسودگی و پوسیدگی شوند ، کاملا محسوس و قابل رویت میباشد. تعویض لوله کشی و یا شیرها در این سیستم به سهولت امکان پذیر است و نیازی به تخریب دیوار نیست.

معایب فایرباکس روکار

بعلت روکار بودن جعبه ها ، عمق باکس به سطح دیوار اضافه شده و در اصطلاح شونه گیر است . درعبور و مرور در کنار دیوار محدودیت ایجاد کرده و فضاها را محدود تر می کند . از نظر زیبایی و معماری ،شیک و قابل چشم پوشی نیست.

موارد استفاده از فایرباکس روکار

این جعبه های روکار اکثرا در فضاهای صنعتی و حیاط ها و محیطهای رو باز و پارکینگها و سایتهای نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد داشته و لازم به ذکر است چنانچه بخواهند از پوشش  رنگ پودری الکترواستاتیکی کوره ای بر روی این جعبه ها استفاده کنند اکثرا این نوع را بر پایه پلی استر (مخصوصا فضاهای out door) استفاده می کنند و یا اینکه خصوصا در سایتهای نفت و گاز و پتروشیمی پوشش رنگ این جعبه ها را بر اساس رنگ مایع ۳ لایه در نظر می گیرند زیرا مقاومت این نوع رنگ در مقابل خورندگیها و فضا های باز بسیار بالاتر بوده است .

امتیاز شما به این مطلب :
اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
مطالب مرتبط
نظرات و سولات خود را برای ما بنویسید

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست پیش فاکتور

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پیش فاکتور را برای شما ارسال می کنند.